تجهیزات اندازه‌گیری

طیف گسترده‌ای از دستگاه‌های اندازه‌گیری جهت سنجش و رویت کمیت‌هایی همچون ولتاژ، جریان، توان اکتیو، توان راکتیو، ضریب توان (کسینوس فی)، فرکانـس، حرارت و رطوبت و ... با هدف کنترل و نظارت بر تاسیسات برق و مدیریت مصرف انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرند. که از جمله آن می‌توان به تحلیلگر (آنالایزر( شبکه، انرژی میتر، مولتی متر تابلویی، تحلیلگر هارمونیک ، پاور آنالایزر و... اشاره کرد.

مشاهده

تجهیزات حفاظت

حفظ و جلوگیری از آسیب‌دیدگی دستگاه‌ها و تجهیزات برقی در مقابل صدمات ناشی از اضافه ولتاژهای ناگهانی و ضعف و نوسانات برق شهر

مشاهده

رله

رله نوعی کلید الکتریکی است که با هدایت یک مدار الکتریکی دیگر باز و بسته می‌شود. روش کنترل باز و بسته شدن این کلید الکتریکی به صورتهای مختلف مکانیکی، حرارتی، مغناطیسی، الکترو استاتیک و... می‌باشد. رله‌ها در مواردی مانندکنترل یک مدار توسط یک سیگنال با توان پایین (با ایزولاسیون الکتریکی کامل میان مدارات قدرت و فرمان)و یا کنترل چندین مدار با یک سیگنال، قابل استفاده می‌باشند.

مشاهده

سمافورها

مشاهده

سوئیچ‌ها

مشاهده

سیستم‌های اینترلاک

مشاهده

کنترل و اتوماسیون

کنترل پروسه و سیستم‌های اندازه‌گیری پیچیده‌ای که در صنایعی همچون نفت،گاز، پتروشیمی،صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، صنایع خودرو سازی و .... مورد استفاده قرار می‌گیرند نیازمند ابزارآلات بسیار دقیق و حساس می‌باشند. بزرگترین مزیت اتوماسیون کاهش نیروی کار می‌باشد، پیشرفت‌های تکنیکی اخیر در کنترل فرآیند و اندازه‌گیری پارامترهای مختلف صنعتی از قبیل فشار، دما، جریان و ... باعث افزایش کیفیت محصولات و کاهش هزینه‌های تولید گردیده است.

مشاهده